"Vatan himoyasi – muqaddas burch!"
Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari tashkil etilganining 33 yilligi hamda “14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni” munosabati bilan "Vatan himoyasi – muqaddas burch!" mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir oʻtkazildi.
Tadbirda O'zbekiston yoshlar ittifoqi raisi, Karmana tumani Favqulodda vaziyatlar boʻlimi boshligʻi podpolkovnik, viloyat IIB Kinologiya xizmati boshligʻi katta serjant, 87214-harbiy qism xizmatchilari, 20022-harbiy qism solisti kichik serjant va orkestr jamoasi, Faxriy qorovul qoʻshinlari vakillari, Navoiy viloyati veteran jangchi faxriylar kengashi hamda 20022-harbiy qism komandirining oʻrinbosari podpolkovnik tashrif buyurishdi.
Tadbir davomida soʻzga chiqqan mehmonlar Vatan himoyasi sharafli va muqaddas burch ekanligini ta’kidlab, yoshlarni harbiy vatanparvarlik ruhida tarbiyalashning muhimligi haqida oʻz fikr-mulohazalarini bildirishdi. Shu bilan birga, tadbirda universitet jamoasi hamda ikki mingga yaqin talabalar faol ishtirok etishdi.

«Защита Родины – священный долг!»
В НИУ состоялось мероприятие под названием «Защита Родины – священный долг!», посвященная 33-й годовщине образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и «14 января – Дню защитников Отечества!»
В мероприятии приняли участие председатель Союза молодежи Узбекистана, начальник отдела по чрезвычайным ситуациям Карманинского района, подполковник, начальник кинологической службы РОВД, старший сержант, военнослужащие 87214-й в/ч, солист 20022-й в/ч, младший сержант и оркестр, представители войск Почетного караула, ветеран-воин Навоийской области. Визит посетили совет ветеранов и заместитель командира 20022-й в/ч, подполковник.
Выступившие на мероприятии гости подчеркнули, что защита Родины — почетный и священный долг, а также высказали свое мнение о важности воспитания молодежи в духе воинского патриотизма. При этом в мероприятии активное участие приняло университетское сообщество и около двух тысяч студентов.