“Dolzarb 90 kunlik” doirasida: Talabalar bandligi
Yoshlarning kasbiy o‘sishini qo‘llab-quvvatlash, nazariy bilimlarini amaliyotda mustahkamlash va ularning bandligini ta’minlash bugungi kunda oliy ta’lim muassasalari oldidagi muhim vazifalardan biri hisoblanadi.
Aynan shu maqsadda, “Dolzarb 90 kunlik” dasturi doirasida Navoiy innovatsiyalar universiteti tomonidan Navoiy viloyati Xotin-qizlar tadbirkorlik markazi, “Madadkor yoshlar” markazi, “Ziyokor” ayollar va yoshlar markazi hamda “Qizlarjon” klubi bilan hamkorlikda “Muvaffaqiyat sari – biznesga ilk qadam” mavzusida o‘quv seminari tashkil etildi.
Mazkur seminar 2022-yil 4-mart kuni davlatimiz rahbari raisligida o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida belgilangan oliy o‘quv yurtlari talabalari bandligini ta’minlash bo‘yicha ustuvor vazifalar ijrosi doirasida amalga oshirildi.
Seminar davomida talabalar tadbirkorlik asoslari, biznes yuritish tamoyillari, zamonaviy bozor muhitidagi imkoniyatlar, moliyaviy savodxonlik, marketing strategiyasi va risklarni boshqarish bo‘yicha zarur nazariy va amaliy bilimlarga ega bo‘ldilar.
Shuningdek, o‘z biznes g‘oyalarini shakllantirish, uni rejalashtirish va davlat tomonidan taqdim etilayotgan imtiyozlar va grantlar haqida batafsil ma’lumotga ega bo‘ldilar.

В рамках программы «Долзарб 90 кун»: новый этап
Содействие профессиональному росту молодежи, закрепление ее теоретических знаний на практике и обеспечение ее трудоустройства – одни из важных задач, стоящих сегодня перед высшими учебными заведениями.
С этой целью в рамках программы «Долзарб 90 кун» Навоийский инновационный университет совместно с Навоийским областным центром женского предпринимательства, Центром «Мададкор ёшлар», Женско-молодежным центром «Зиёкор» и клубом «Кизларжон» организовали обучающий семинар на тему «К успеху – первый шаг к бизнесу».
Данный семинар проведён в рамках реализации приоритетных задач по обеспечению занятости студентов высших учебных заведений, поставленных на видеоселекторном совещании под председательством Главы государства 4 марта 2022 года.
В ходе семинара студенты получили необходимые теоретические и практические знания по основам предпринимательства, принципам ведения бизнеса, возможностям в современных рыночных условиях, финансовой грамотности, маркетинговой стратегии и управлению рисками.
Также им была предоставлена подробная информация о формировании собственных бизнес-идей, их планировании, а также о предоставляемых государством льготах и грантах.
В завершение мероприятия более 60 участникам были торжественно вручены специальные сертификаты Навоийского областного центра женского предпринимательства.