Universitetimizning "Ijtimoiy-gumanitar fanlar" kafedrasi "Boshlang‘ich taʼlim" yo‘nalishi 1-kurs 3-guruh talabasi Barnoqulova Marjona Bahodir qizi o‘zining faol, izlanuvchan va tashabbuskorligi bilan tengdoshlariga o‘rnak bo‘lmoqda.
U O‘zbekiston va Qoraqalpog‘iston Respublikasi “Renessans ijodkorlari” ilmiy nashriyoti to‘plamida faol ishtiroki uchun guvohnoma, sertifikat, Renessans ijodkorlari to‘plami va statuetka bilan taqdirlandi. Joriy yil yakunida xalqaro ilmiy-amaliy konferensiyada ishtirok etib, maqolasi to‘plamda nashr qilindi hamda diplom bilan taqdirlandi.
Bugungi kunda Marjona Falsafa fanlari doktori (PhD) Ochilova Maftuna Shuxratovna ilmiy rahbarligida Ona tili va adabiyot fanining dolzarb mavzulari bo‘yicha ilmiy izlanishlar olib bormoqda.
Maʼlumot uchun:
– Marjona universitet granti va Rektor stipendiyasi sohibasi;
– 2025-yil 27-may kuni "Bilimlarni baholash agentligi" tomonidan o‘tkazilgan imtihonda Ona tili fanidan B daraja Milliy sertifikatni qo‘lga kiritgan.

Любовь к науке – путь к успеху!
Барнокулова Маржона Баходир кызы, студентка 1 курса отделения «Начальное образование» нашего университета, подаёт пример своим сверстникам своей активностью, любознательностью и инициативностью.
За активное участие в сборнике научного издательства «Художники эпохи Возрождения» Республики Узбекистан и Каракалпакстан она награждена сертификатом, сборником работ художников эпохи Возрождения и статуэткой. В конце этого года она приняла участие в международной научно-практической конференции, её статья была опубликована в сборнике и отмечена дипломом.
Сегодня Маржона проводит научные исследования по актуальным темам в области родного языка и литературы под научным руководством Очиловой Мафтуны Шухратовны.
Для справки:
– Маржона – обладатель университетского гранта и ректорской стипендии;
– 27 мая 2025 года она получила национальный сертификат уровня B по родному языку на экзамене, проведённом «Агентством по оценке знаний».