Axborot xizmatlari: zamonaviy yondashuv,
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tashabbusi bilan Oliy ta’lim tizimi kadrlarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish institutida “Axborot xizmati faoliyatida zamonaviy tendensiyalar: raqamli texnologiyalar, PR instrumentlar va sun’iy intellekt” mavzusidagi o‘quv-amaliy seminarning uchinchi chaqiruvi muvaffaqiyatli yakunlandi.
10–12-iyul kunlari bo‘lib o‘tgan mazkur seminar yuqori saviyada, malakali ekspertlar ishtirokida tashkil etildi.
Unda mamlakatimizdagi 30 dan ortiq oliy ta’lim muassasalari, shuningdek, xorijiy universitetlar filiallarining matbuot kotiblari qatnashdi.
Tinglovchilar axborot xizmatlarining bugungi kun talablariga moslashuvi, raqamli kommunikatsiya vositalari, PR strategiyalari, ijtimoiy tarmoqlardagi kontent siyosati, shuningdek, sun’iy intellektdan samarali foydalanish bo‘yicha nazariy bilim va amaliy ko‘nikmalarni egalladilar.

Информационные услуги: современный подход,
По инициативе Министерства высшего образования, науки и инноваций в Институте переподготовки и повышения квалификации кадров системы высшего образования успешно завершился третий этап учебно-практического семинара на тему «Современные тенденции в деятельности информационных услуг: цифровые технологии, PR-инструменты и искусственный интеллект».
Семинар, проходивший с 10 по 12 июля, был организован на высоком уровне с участием квалифицированных экспертов.
В нем приняли участие пресс-секретари более 30 высших учебных заведений нашей страны, а также филиалов зарубежных университетов.
Участники приобрели теоретические знания и практические навыки адаптации информационных услуг к современным требованиям, инструментам цифровых коммуникаций, PR-стратегиям, контентной политике в социальных сетях, а также эффективному использованию искусственного интеллекта.
По итогам семинара всем участникам были вручены специальные сертификаты Министерства высшего образования, науки и инноваций.