Navoiy viloyat Ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi rahbari R. Xayitovning
2025-yil 11-iyul kuni Navoiy viloyat Ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi rahbari R. Xayitov Navoiy innovatsiyalar universitetiga tashrif buyurdi. Tashrif davomida universitetda yaratilgan zamonaviy infratuzilma, talabalarga yaratilgan shart-sharoitlar va ta’lim jarayonidagi innovatsion yondashuvlar bilan yaqindan tanishdi.
R. Xayitov Qabul bo‘limi, Ma’naviyat va ma’rifat xonasi hamda Axborot-resurs markazi (kutubxona) faoliyati bilan tanishar ekan, u yerda olib borilayotgan ma’naviy-ma’rifiy ishlar va talabalarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish borasidagi tashabbuslarni yuqori baholadi.
Tashrif yakunida R. Xayitov universitet kutubxonasiga 30 dona adabiy va ma’rifiy kitob sovg‘a qildi. Ushbu adabiyotlar talabalarning dunyoqarashini kengaytirish va mustaqil fikrlash ko‘nikmalarini rivojlantirishga xizmat qiladi.
Universitet rahbariyati R. Xayitovga minnatdorchilik bildirib, kelgusida viloyat Ma’naviyat va ma’rifat bo‘limi bilan hamkorlikni yanada rivojlantirishga kelishib oldi.

Визит начальника Управления духовности и просветительства
11 июля 2025 года начальник Управления духовности и просветительства Навоийской области Р. Хаитов посетил Навоийский инновационный университет. В ходе визита он ознакомился с современной инфраструктурой университета, условиями для студентов и инновационными подходами к образовательному процессу.
Ознакомляясь с деятельностью приемной комиссии, кабинета духовности и просветительства и информационно-ресурсного центра (библиотеки), Р. Хаитов высоко оценил проводимую здесь духовно-просветительскую работу и инициативы по содержательной организации досуга студентов.
В завершение визита Р. Хаитов передал в дар библиотеке университета 30 художественных и познавательных книг. Эта литература способствует расширению кругозора студентов и развитию у них навыков самостоятельного мышления.
Руководство университета выразило благодарность Р. Хаитову и договорилось о дальнейшем развитии сотрудничества с областным Управлением духовности и просветительства.