Ilmiy yutuq – faxrli e'tirof
Navoiy innovatsiyalar universiteti Aniq va tabiiy fanlar kafedrasining “Texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish” yo‘nalishi 1-kurs talabasi Usmanova Sevinch “Quality Publication” ilmiy nashrlar markazi tomonidan Finlyandiya bilan hamkorlikda o‘tkazilgan “Transforming Education Through Scientific Discovery” nomli xalqaro onlayn konferensiyada ishtirok etdi.
U mazkur anjumanda “Navoiy Kon-metallurgiya Kombinatida suvni tejashni rivojlantirish bo‘yicha strategik tashabbuslar” mavzusidagi maqolasi bilan qatnashib, “Ta’limdagi muvaffaqiyatlari uchun” ko‘krak nishoni va sertifikat bilan taqdirlandi.
Mazkur muvaffaqiyat munosabati bilan “TalabaFest–2025” bayram tadbirida Navoiy innovatsiyalar universiteti rektori va rahbariyat vakillari tomonidan Sevinch tabriklanib, unga diplom va esdalik sovg‘alari topshirildi.

Научное достижение – почетное признание
Севинч Усманова, студентка 1 курса кафедры точных и естественных наук Навоийского инновационного университета по специальности «Технологические процессы и автоматизация производства», приняла участие в международной онлайн-конференции «Трансформация образования через научное открытие», организованной научно-издательским центром «Quality Publication» совместно с Финляндией.
Она приняла участие в этой конференции со статьей на тему «Стратегические инициативы по развитию водосбережения на Навоийском горно-металлургическом комбинате» и была награждена нагрудным знаком и сертификатом «За академические достижения».
По этому случаю ректор и представители руководства Навоийского инновационного университета поздравили Севинч на праздничном мероприятии «TalabaFest–2025», вручили ей диплом и памятные подарки.