Ilmiy yutuq – faxrli e'tirof
Navoiy innovatsiyalar universiteti Aniq va tabiiy fanlar kafedrasining “Texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish” yo‘nalishi 1-kurs talabasi Usmanova Sevinch “Quality Publication” ilmiy nashrlar markazi tomonidan Finlyandiya bilan hamkorlikda o‘tkazilgan “Transforming Education Through Scientific Discovery” nomli xalqaro onlayn konferensiyada ishtirok etdi.
U mazkur anjumanda “Navoiy Kon-metallurgiya Kombinatida suvni tejashni rivojlantirish bo‘yicha strategik tashabbuslar” mavzusidagi maqolasi bilan qatnashib, “Ta’limdagi muvaffaqiyatlari uchun” ko‘krak nishoni va sertifikat bilan taqdirlandi.
Mazkur muvaffaqiyat munosabati bilan “TalabaFest–2025” bayram tadbirida Navoiy innovatsiyalar universiteti rektori va rahbariyat vakillari tomonidan Sevinch tabriklanib, unga diplom va esdalik sovg‘alari topshirildi.

Ilmiy yutuq – faxrli e'tirof
Sevinch Usmanova, a 1st-year student of the Department of Exact and Natural Sciences of Navoi Innovation University, “Technological Processes and Production Automation”, participated in the international online conference “Transforming Education Through Scientific Discovery”, organized by the “Quality Publication” scientific publishing center in collaboration with Finland.
She participated in this conference with an article on “Strategic initiatives to develop water conservation at the Navoi Mining and Metallurgical Combine” and was awarded a badge and a certificate “For academic achievements”.
On this occasion, the rector and representatives of the management of Navoi Innovation University congratulated Sevinch at the “TalabaFest–2025” festive event, and presented her with a diploma and souvenirs.