"Dasturlash asoslari" fanidan universitet
Navoiy innovatsiyalar universitetida Iqtisodiyot va axborot texnologiyalari kafedrasi tomonidan Axborot texnologiyalari yo‘nalishi talabalari o‘rtasida "Dasturlash asoslari" fanidan universitet bosqichi fan olimpiadasi bo‘lib o‘tdi.
Olimpiada ikki bosqichda tashkil etildi:
1-bosqich – test sinovi
2-bosqich – amaliy dasturlash
Ushbu bosqichlarda quyidagi talabalar faol ishtirok etishdi: Karimov Islom, Sharipov Abdukarim, Muxtorov Rustam, Xudoyberdiyev Medet.
Natijalarga ko‘ra, Muxtorov Rustam 90 ball bilan eng yuqori natijani qayd etib, faxrli 1-o‘rinni qo‘lga kiritdi. Shu bilan birga, u ZARMED Universitetining Buxoro kampusida bo‘lib o‘tadigan 1-Respublika fan olimpiadasiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.

The Department of Economics and Information Technologies of Navoi Innovation University held the University-level Science Olympiad in the subject "Fundamentals of Programming" among students of the Information Technology department.
The Olympiad was organized in two stages:
Stage 1 - test
Stage 2 - practical programming
The following students actively participated in these stages: Karimov Islom, Sharipov Abdukarim, Mukhtorov Rustam, Khudoyberdiev Medet.
According to the results, Mukhtorov Rustam achieved the highest result with 90 points and took the honorable 1st place. At the same time, he received a ticket to the 1st Republican Science Olympiad to be held at the Bukhara campus of ZARMED University.
We sincerely congratulate our student on these achievements and wish him good luck at the Republican stage!