Osiyo Chempionlari bilan Faxrlanamiz!
Saudiya Arabistonida o‘tkazilgan nufuzli Osiyo chempionatida ulkan mahorat, jasorat va matonat namunasini ko‘rsatib, O‘zbekiston futboli tarixida yangi, faxrli sahifani ochganingiz bilan Navoiy innovatsiyalar universiteti jamoasi va talabalari sizlarni samimiy muborakbod etadi!
Bu g‘alaba – nafaqat sizlarning fidokorona mehnatingiz, balki Yangi O‘zbekistonda davlatimiz rahbari tomonidan yoshlarga va sportga, xususan, futbol rivojiga qaratilayotgan e’tiborning amaliy samarasidir. Sizlarning yutug‘ingiz butun O‘zbekiston yoshlari uchun g‘urur va ilhom manbaiga aylandi.
El-yurt sizlar timsolingizda yurt kelajagining yorqin, intiluvchan va g‘alabaga chanqoq yoshlari qiyofasini ko‘radi. Ishonamizki, bu yutuq Sizlar uchun katta yo‘lning boshlanishi, oldinda Sizlarni yanada ulug‘ zafarlar kutmoqda.

Уважаемые члены сборной
Коллектив и студенты Навоийского инновационного университета искренне поздравляют Вас с открытием новой, славной страницы в истории узбекского футбола, проявлением высокого мастерства, мужества и упорства на престижном чемпионате Азии, проходящем в Саудовской Аравии!
Эта победа – не только результат вашего самоотверженного труда, но и практический плод внимания, уделяемого главой нашего государства молодежи и спорту, в частности, развитию футбола, в новом Узбекистане. Ваши достижения стали источником гордости и вдохновения для молодежи всего Узбекистана.
Страна видит в вас яркую, амбициозную и победоносную молодежь будущего страны. Мы верим, что это достижение станет для вас началом большого пути и что впереди вас ждут еще большие победы.