Osiyo Chempionlari bilan Faxrlanamiz!
Saudiya Arabistonida o‘tkazilgan nufuzli Osiyo chempionatida ulkan mahorat, jasorat va matonat namunasini ko‘rsatib, O‘zbekiston futboli tarixida yangi, faxrli sahifani ochganingiz bilan Navoiy innovatsiyalar universiteti jamoasi va talabalari sizlarni samimiy muborakbod etadi!
Bu g‘alaba – nafaqat sizlarning fidokorona mehnatingiz, balki Yangi O‘zbekistonda davlatimiz rahbari tomonidan yoshlarga va sportga, xususan, futbol rivojiga qaratilayotgan e’tiborning amaliy samarasidir. Sizlarning yutug‘ingiz butun O‘zbekiston yoshlari uchun g‘urur va ilhom manbaiga aylandi.
El-yurt sizlar timsolingizda yurt kelajagining yorqin, intiluvchan va g‘alabaga chanqoq yoshlari qiyofasini ko‘radi. Ishonamizki, bu yutuq Sizlar uchun katta yo‘lning boshlanishi, oldinda Sizlarni yanada ulug‘ zafarlar kutmoqda.

Dear members of the U-17 national
The team and students of Navoi Innovation University sincerely congratulate you on opening a new, proud page in the history of Uzbek football, having shown great skill, courage and perseverance at the prestigious Asian Championship held in Saudi Arabia!
This victory is not only the result of your selfless work, but also the practical fruit of the attention paid by the head of our state to youth and sports, in particular, to the development of football, in New Uzbekistan. Your achievement has become a source of pride and inspiration for all the youth of Uzbekistan.
The people and the homeland see in you the image of the bright, ambitious and thirsty youth of the future of the country. We believe that this achievement is the beginning of a long journey for you, and that even greater victories await you ahead.