NIU yoshlari va ustozlari:ezgulik safarida!
Joriy yilning 3-dekabr sanasida Navoiy innovatsiyalar universiteti "Ijtimoiy-gumanitar fanlar" kafedrasi professor-o'qituvchilari hamda kafedra talabalari ishtirokida "3-dekabr – Xalqaro Nogironlar kuni"munosabati bilan xayriya aksiyasi tashkil etildi.
Professor- o'qituvchilar va talabalar birgalikda Karmana tumanidagi Alohida ta'lim ehtiyojlari bo'lgan (eshitishda nuqsoni bor) bolalar uchun ixtisoslashtirilgan 25-sonli maxsus maktab internati va "Ko'rish imkoniyati cheklangan" bolalar uchun ixtisoslashtirilgan "Nurli maskan" maktab internatlariga tashrif buyurishdi.
Talabalar maktab internati o'quvchilariga hurmat-ehtirom ko'rsatib, esdalik sovg'alarini topshirishdi hamda o'zlarining ezgu tilaklarini bildirishdi. O'quvchilardagi ilm olishga bo'lgan ishtiyoq, qobiliyat, azmu matonat, sabr-bardoshlari hamda shukronalik fazilatlari barchaga ibrat va namuna bo'ldi.

Молодёжь и преподаватели НИУ: на пути добра!
3 декабря текущего года была организована благотворительная акция по случаю «3 декабря – Международного дня инвалидов» с участием профессоров и преподавателей кафедры «Социально-гуманитарные науки» Навоийского инновационного университета и студентов отделение.
Профессора-педагоги и учащиеся совместно посетили специальную школу-интернат №25, специализированную для детей с особыми образовательными потребностями (нарушениями слуха) и специализированную школу-интернат «Нурли маскан» для детей с нарушениями зрения в Карманинском районе.
Студенты почтили воспитанников школы-интерната, вручили сувениры и выразили наилучшие пожелания. Детская страсть к учебе, способности, упорство, терпение и благодарность стали примером для всех.