“Ta’limning jamiyatdagi o‘rni” mavzusida seminar-trening o'tkazdik!
“Agar bir kishini bir kun ta’minlamoqchi bo‘lsang — unga baliq ber; agar umr bo‘yi ta’minlamoqchi bo‘lsang — unga baliq tutishni o‘rgat.” (Xitoy maqoli)
Bugun Navoiy innovatsiyalar universitetida talabalar bilan uchrashib, “Ta’limning jamiyatdagi o‘rni” mavzusida seminar-trening o‘tkazdik.
Ular bilan birga o‘z ustida ishlash, tanqidiy fikrlash, huquqiy savodxonlik va ijtimoiy faollik haqida gaplashdik, hayotiy tajribalarimdan misollar keltirdim.
Talabalar savollari va qiziqishlari ularda qanday kuchli salohiyat borligini yana bir bor ko‘rsatdi. Ishonamanki, ana shunday muhitda o‘qiyotgan yoshlar ertaga jamiyatda o‘z o‘rnini topa oladi.
Universitet jamoasiga tashkiliy ishlar uchun minnatdorchilik, talabalariga esa — ilmga chanqoqlik va qat’iyat tilayman!

Мы провели семинар-тренинг на тему «Роль образования в обществе»!
«Если хочешь накормить человека на один день, дай ему рыбу; если хочешь накормить человека на всю жизнь, научи его ловить рыбу». (Китайская пословица)
Сегодня мы встретились со студентами Навоийского инновационного университета и провели семинар-тренинг на тему «Роль образования в обществе».
Мы поговорили с ними о самосовершенствовании, критическом мышлении, правовой грамотности и общественном активизме, я привел примеры из своего жизненного опыта.
Вопросы и интересы студентов еще раз показали, какой у них сильный потенциал. Я верю, что молодые люди, обучающиеся в такой среде, смогут найти свое место в обществе завтра.
Я хотел бы поблагодарить коллектив университета за организационную работу, а студентам пожелать жажды знаний и целеустремленности!