NIUda "Zakovat" bellashuvi!
Navoiy innovatsiyalar universitetida yoshlarining boʻsh vaqtlarini samarali va mazmunli tashkil etish maqsadida turli tanlovlar, viktorinalar, sport oʻyinlari, intellektual bahslar hamda maʼnaviy-maʼrifiy tadbirlar oʻtkazib kelinmoqda.
Jumladan, joriy yilning 23-aprel sanasida  universitetning Axborot resurs markazi hamda Tyutorlar hamkorligida "Zakovat" intellektual bellashuvining VI-tur, ya’ni Final  o‘yini bo'lib o'tdi.
Bellashuvda 10 ta jamoa ishtirok etib,  quyidagi jamoalar  g‘oliblikni qo‘lga kiritdilar:
1-oʻrin – "Rumiylar" jamoasi;
2-oʻrin – "NİU professorlari" jamoasi;
3-oʻrin –  "Dominant" jamoasi.
Barcha tur o‘yinlari bo‘yicha munosib ishtirok etib, g‘oliblikni qo‘lga kiritgan va faol qatnashgan bilimdon talabalar estalik sovg‘alari, diplom hamda kubok bilan taqdirlandilar.

Конкурс «Заковат» в NIU!
В Навоийском инновационном университете проводятся различные конкурсы, викторины, спортивные игры, интеллектуальные дебаты, а также духовно-просветительские мероприятия для эффективной и содержательной организации свободного времени молодежи.
В частности, 23 апреля этого года в университете VI тур, Финал, интеллектуального конкурса «Заковат» прошел совместно с Информационно-ресурсным центром и тьюторами.
В соревновании приняли участие 10 команд, победителями стали следующие команды:
1 место – команда «Румийлар»;
2 место – команда «Профессора НИУ»;
3 место – команда «Доминант».
Образованные студенты, принявшие участие во всех видах игр, занявшие призовые места и проявившие активное участие, были награждены памятными подарками, дипломами и кубками.