Yutuqlarga boy uchrashuv:
Kecha Navoiy innovatsiyalar universitetida tantanali tadbir bo‘lib o'tdi. Tadbirda oliygoh rektori, professor-oʻqituvchilar, talaba-yoshlar va ularning ota-onalari ishtirok etdilar.
Tadbirdan ko'zlangan maqsad mamlakatimiz rahbari ilgari surayotgan g'oya "iqtidorli va izlanuvchan yoshlarni qo'llab-quvvatlash, rag‘batlantirish hamda ularga alohida e'tibor qaratishdir".
Navoiy innovatsiyalar universiteti ham 120 dan ortiq ilm egalariga "stipendiya" va "grant"larni topshirdi. Sovrindorlarning ko'pchiligini xotin-qizlar tashkil etgani Prezidentimizning "xotin-qizlar ta'limi"ga e'tibori, yaratib berayotgan shart-sharoit va mehnatlari mevasi desak mubolag'a bo'lmaydi.
Jumladan, adabiyot, zakovat va ma'naviy-ma'rifiy ko'rik tanlov musobaqalarida yuqori o'rinlarni zabt etgan talabalarga diplom va qimmatbaho sovg‘alar topshirildi.

A meeting full of achievements: More than a hundred scientists were awarded!
Yesterday, a solemn event was held at Navoi Innovation University. The event was attended by the rector of the university, professors, students and their parents.
The goal of the event is to support, encourage and pay special attention to talented and inquisitive youth, the idea put forward by the head of our country.
Navoi Innovation University also awarded "scholarships" and "grants" to more than 120 scientists. It is no exaggeration to say that the majority of the laureates were women, which is the result of the President's attention to "women's education", the conditions he is creating and his hard work.
In particular, students who took top places in literary, intellectual, and spiritual and educational competitions were awarded diplomas and valuable gifts.