Deputat va yoshlar uchrashuvi
Navoiy innovatsiyalar universitetida O‘zbekiston "Adolat" SDPdan saylangan deputat Behzod To‘xtamurodov talaba-yoshlar bilan uchrashuv o‘tkazdi. Ochiq muloqot tarzida tashkil etilgan mazkur uchrashuvda bugungi kunda mamlakatimizda yoshlarga qaratilayotgan e’tibor, ularning turli sohalarda tutgan o‘rni, ayniqsa, Davlatimiz rahbari tomonidan yoshlarga berilayotgan katta imkoniyatlar alohida ta’kidlandi.
Shuningdek, yoshlar faoliyatiga doir qabul qilinayotgan qarorlar, farmonlar va qonunlarning ahamiyati haqida so‘z yuritilib, ular ushbu ishonch va e’tiborga munosib bo‘lishi lozimligi qayd etildi.
Talabalarga har bir daqiqadan unumli foydalanish, Vatan ravnaqi va yurt kelajagi yo‘lida munosib hissa qo‘shish muhimligi uqtirildi. Deputat "Adolat" SDP tomonidan ilgari surilayotgan tashabbuskor g‘oyalarga ham to‘xtalib o‘tdi.
Bunday keng ko‘lamli islohotlarning asosiy maqsadi – yosh avlodni jamiyat hayotida siyosiy jihatdan faol, o‘z fikrini erkin ifoda eta oladigan, yuksak huquqiy madaniyatga ega fuqaro sifatida tarbiyalashdir.
Shu orqali fuqarolik jamiyatini yanada shakllantirish va rivojlantirishga erishish ko‘zda tutilgan. Uchrashuv yakunida yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollarga batafsil javob oldilar.

ВСТРЕЧА ДЕПУТАТОВ И МОЛОДЕЖИ
Депутат, избранный от Социал-демократической партии Узбекистана «Адолат» Бехзод Тохтамуродов, провел встречу со студентами и молодежью Навоийского инновационного университета. Эта встреча, организованная в форме открытого диалога, подчеркнула то внимание, которое уделяется сегодня молодежи в нашей стране, ее роль в различных сферах, и особенно большие возможности, предоставляемые молодежи Главой нашего государства.
Также обсуждалась важность решений, указов и законов, принимаемых в отношении молодежной деятельности, и было отмечено, что они должны быть достойны этого доверия и внимания.
Студентам объяснили, как важно максимально использовать каждое мгновение и вносить достойный вклад в процветание Родины и будущее страны. Депутат также коснулся новаторских идей, выдвигаемых СДП «Адолат».
Основная цель столь масштабных реформ — воспитание молодого поколения как политически активных граждан, участвующих в общественной жизни, умеющих свободно выражать свое мнение и обладающих высоким уровнем правовой культуры.
Целью этого является дальнейшее формирование и развитие гражданского общества. В конце встречи молодые люди получили подробные ответы на все интересующие их вопросы.