NIUda Respublika Ilmiy-Amaliy Anjumani!
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoyevning 2024-yil 30-oktyabr – 1-noyabr kunlari Navoiy viloyatiga tashrifi doirasida 2025-yilni viloyatimizda “Alisher Navoiy yili” deb e’lon qilishi hamda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 27-dekabrdagi 490-son xatiga ko‘ra Navoiy innovatsiyalar universitetida 2025-yil 14-fevral kuni “Alisher Navoiy ijodiy merosining bashariyat ma’naviy-ma’rifiy taraqqiyotidagi o‘rni” mavzusida Respublika ilmiy-amaliy anjumani o‘tkaziladi.
Shu maqsadda Respublikamizning barcha professor-o‘qituvchilari, mutaxassislari, ilmiy xodim va izlanuvchilari hamda OTM iqtidorli talabalari va  magistrantlarini   Respublika ilmiy-amaliy anjumanida faol ishtirok etishga chorlaymiz!

Republican Scientific and Practical Conference at NIU!
In accordance with the declaration of 2025 as the “Year of Alisher Navoi” in our region by the President of the Republic of Uzbekistan Sh.M. Mirziyoyev during his visit to Navoi region from October 30 to November 1, 2024, and the letter No. 490 of the Ministry of Higher Education, Science and Innovations dated December 27, 2024, a Republican Scientific and Practical Conference on the topic “The Role of Alisher Navoi’s Creative Heritage in the Spiritual and Educational Development of Humanity” will be held at Navoi Innovation University on February 14, 2025.
To this end, we invite all professors, teachers, specialists, researchers and researchers of our Republic, as well as talented students and postgraduates of universities, to actively participate in the Republican Scientific and Practical Conference!