Shoir va yoshlar uchrashuvi: “So‘z bilan tirikman”
2025-yil 16-yanvar kuni Navoiy innovatsiyalar universitetida “So‘z bilan tirikman” nomli shoir va yoshlar uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Tadbirda shoir Boboqand Mirzo, O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zolari, jurnalistlar, kutubxona vakillari, viloyat shoiralari va talaba yoshlar ishtirok etishdi.
Shoir Boboqand Mirzo ijodidan namunalar keltirilib, uning hayoti va ijodiy yo‘li haqida mehmonlar tomonidan fikrlar bildirildi. Talabalar shoirning she’rlarini ijro etib, ijodga bo‘lgan muhabbatlarini namoyon etishdi.
Tadbirda shoira R.Fayzullayeva shoirga bag‘ishlangan she’rini o‘qib, Boboqand Mirzoning ijodiy uslubi va mahoratini e’tirof etdi. Uchrashuv barcha ishtirokchilar qalbida adabiyotga bo‘lgan qiziqishni oshirdi va unutilmas taassurot qoldirdi.

Встреча поэта и молодежи: «Живу словами»
16 января 2025 года в Навоийском университете инноваций прошла встреча поэтов и молодежи «Живу словами». В мероприятии приняли участие поэт Бобоканд Мирзо, члены Союза писателей Узбекистана, журналисты, представители библиотеки, поэты региона и студенческая молодежь.
Были представлены образцы творчества поэта Бобоканда Мирзо, а гости высказали свое мнение о его жизненном и творческом пути. Студенты исполнили стихи поэта и проявили свою любовь к творчеству.
На мероприятии поэтесса Р.Файзуллаева прочитала свое стихотворение, посвященное поэту, и высоко оценила творческий стиль и мастерство Бобоканда Мирзы. Встреча повысила интерес к литературе в сердцах всех участников и оставила незабываемые впечатления.