Ish yuritish va ijro intizomini ta’minlash boshqarmasi
•   Yuqori tashkilotlardan kelgan barcha hujjatlarni O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 12.01.1999-yildagi 12-sonli “Ijro intizomini mustahkamlash chora-tadbirlari to’g’risida”gi qarori, Vazirlar Mahkamasining 1999-yil 29-martdagi 140-sonli “O’zbekiston Respublikasi davlat hokimiyati va boshqaruv organlarida ish yuritish va ijro nazoratini tashkil etish bo’yicha normativ hujjatlarni tasdiqlash” haqidagi qarori bilan tasdiqlangan Yo’riqnomada belgilangan tartibda kirim qilinishi va hujjatlarning har bir bandini to’liq ijro etilib bosh direktor hamda rektor tomonidan nazoratdan chiqarilishini ta’minlash;
•   O’zbekiston Respublikasining “Jismoniy va yuridik shaxs-larning murojaatlarito’g’risida”gi Qonun asosida barcha turdagi murojaatlarni ro’yxatdan o’tkazish, tegishliligi bo’yicha bosh direktor hamda rektor rezolyutsiyasi bilan o’z muddatida ijro qilinishi va yuqori tashkilotga hamda murojaat muallifiga javob xatlarini jo’natilishini ta’minlash;
•   Bo’limning barcha faoliyati va xodimlar mehnatini tashkil qilish;
•   Bo’limning ish rejalarini tuzish va ularning ijrosini ta’minlash;
•   O’zbekiston Respublikasining ta’limga oid qonunlari, Prezident farmonlari, farmoyishlari, qarorlari, Vazirlar Mahkamasi-ning qarorlari, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar Hay’at qarorlari, buyruqlari, yo’riq xat va telefonogrammalarini, shuningdek, Universitet bosh direktori hamda rektori buyruqlarining ijrosi ro’yxatini qayd etib borish;
•   Universitetga yuqori tashkilotlardan kelgan barcha hujjatlarni belgilangan muddatlarda va tartibda ro’yxatga olinishi, tegishliligi bo’yicha bosh direktor hamda rektorga rezolyutsiya uchun kiritilishi, ijrochilarga yetkazilishi, ijrosining ta’minlanishi va nazoratdan chiqarilishini shakllantirish va nazorat qilish;
•   Universitetdan chiquvchi hujjatlarning belgilangan tartibda rasmiylashtirilishini ta’minlash;
•   Universitetning rasmiy blankalarining hisobini yuritish va nazorat qilish;
•   Ijro etilgan hujjatlarning nomenklatura bo’yicha tegishli yig’ma jildlarga tikib borilishini nazorat qilish;
•   Universitet bosh direktori hamda rektorining xodimlar bo’limi faoliyatiga oid (ishga qabul qilish, boshqa ishga o’tkazish, mehnat ta’tili berish, intizomiy jazo chorasi qo’llash, mehnat shartnomasini bekor qilish, xizmat safarlariga yuborish) bo’lmagan barcha buyruq va farmoyishlarni belgilangan tartibda ro’yxatga olinishini nazorat qilishni ta’minlash;
•   Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlarini belgilangan tartib va muddatlarda ro’yxatga olinishi, rektorga rezolyutsiya uchun kiritilishi, ijrochilarga yetkazilishi, ijrosining ta’minlanishi va nazoratdan chiqarilishini ta’minlash;
•   Universitetga yuqori tashkilotlardan kelgan barcha telefonogramma va xatlarning belgilangan muddatlarda va tartibda ro’yxatga olinishi, rektorga rezolyutsiya uchun kiritilishi, ijrochilarga yetkazilishi,
•   Kelayotgan hujjatlarni muntazam Job Flow Control va MF IJRO.UZ tizimli dasturga kiritib borilishini nazorat qilish;
•   Universitetning barcha bo’limlari va tarkibiy tuzilmalarida ish yuritish tartibiga rioya qilinishini ta’minlash;
•   Ish yuritishda tugallangan hujjatlarni belgilangan tartib va muddatlarda arxivga topshirishni amalga oshirish;
•   Ijro intizomi va jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlarning tahlilini yuritish, bu haqida bosh direktor hamda rektorga, shuningdek, monitoring va sifat nazorati bo’limiga ma’lumotlar taqdim qilish;
•   -Vazirlar Mahkamasining 11-10-sonli Tartibiga muvofiq 1-,2-jadvallar bo’yicha har oylik hisobotlarini umumlashtirish, tahlil qiladi va har oy yakuni bo’yicha hisobot taqdim etib borish;
•   - ijro intizomining joriy (har kunlik), haftalik va har oylik tahlilini olib borish;
•   -bo’limga kelib tushgan xat, arizalar va elektron murojaatlar bo’yicha chorak, yarim yillik, yillik tahliliy ma’lumotlarni tayyorlash;
•   -Universitet rahbariyati tomonidan o’tkaziladigan apparat yig’ilishlarini rasmiylashtiradi va monitoringini yuritadi;
•   Universitetda arxiv ishlarini Vazirlar Mahkamasining 1999-yil 30-oktabrdagi 482-son qarori bilan tasdiqlangan “O’zbekiston Respublikasi Davlat hokimiyati va boshqaruvi organlari, korxona-lar, muassasalar va tashkilotlardagi idoraviy Arxiv to’g’risida”gi namunaviy nizom talablari asosida tashkil qilish;
•   Arxivga qabul qilingan yig’majildlar va hujjatlarga fond tartib raqamlarini berish;
•   Arxivda saqlanayotgan hujjatlarga ilgari davlat tomonidan saqlashga topshirilgan hujjatlarning ilmiy ma’lumot apparati bilan izchilligini hisobga olgan holda ilmiy ma’lumot apparatini tashkil qilish va to’ldirib borish;
•   Arxivda saqlanayotgan hujjatlarning ilmiy va amaliy qimmatini aniqlash uchun ekspertiza qilishni tashkil etish, ish yuritish jarayonida hujjatlar qimmatini ekspertiza qilishda uslubiy yordam ko’rsatish;
•   O’zbekiston Respublikasi Milliy arxiv fondi hujjatlarini ro’yxatdan o’tkazish va ularning davlat hisobini yuritishni tashkil etish uchun zarur bo’lgan hujjatlarni O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi “O’zarxiv” agentligi organlari va muassasalariga taqdim etadi hamda arxivda saqlanayotgan hujjatlarning idoraviy saqlanishi to’g’risida tasdiqlangan statistik shakllar bo’yicha ma’lumotlar beradi;
•   Universitetning tarkibiy bo’linmalar yig’majildlarining to’g’ri shakllantirilishini va rasmiylashtirilishini nazorat qilish, yig’majildlar ro’yxatini tuzishda ishtirok etish;
•   Hujjatlardan foydalanishni tashkil qilish va belgilangan tartibda manfaatdor tashkilotlarga, fuqarolarga ma’lumotnomalar, hujjatlardan ko’chirmalar va nusxalar berish;
•   Universitet xodimlariga hujjatlar bilan ishlashni tashkil qilish va arxiv ishi masalalariga doir maslahatlar berish;
•   Doimiy va vaqtincha saqlanadigan hujjatlarni ajratish;
•   Arxiv xonalarini tegishli yong’inga qarshi ahvolda saqlash, yorug’lik tushishini, issiqlik tizimini, aloqa vositalarini kuzatish;
•   Yig’ma jildlar nomenklaturasini ishlab chiqishda qatnashish, ish yuritish bo’yicha tugallangan hujjatlarni arxivga topshirilishini nazorat qilish, belgilangan hisobotni o’z vaqtida topshirish, ish yuritish yo’riqnomasini ishlab chiqish;
•   DAK hujjatlarini, testdan yiqilgan abituriyentlarning hujjatlarini qabul qilish;
•   Bo’lim boshlig’ining qonuniy topshirig’ini o’z vaqtida bajarish;
•   Axborot kommunikatsiya texnologiyalarini puxta bilish;
•   Universitet ichki tartib-qoidalari, Odob-axloq qoidalari va kiyinish madaniyati talablariga rioya qilish;

Управление делопроизводства и обеспечения исполнительской дисциплины
• Обеспечить, чтобы все документы, поступившие из вышестоящих организаций, были представлены в порядке, установленном Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 12.01.1999 г. № 12 «О мерах по укреплению исполнительской дисциплины», Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 29 марта 1999 г. № 140 «Об утверждении нормативных документов по организации административно-хозяйственного контроля в органах государственной власти и управления Республики Узбекистан», а также полное исполнение и снятие с контроля каждого пункта документов Генеральным директором и Ректором;
• Регистрировать все виды обращений в соответствии с Законом Республики Узбекистан «Об обращениях физических и юридических лиц», обеспечивать их своевременное оформление постановлением Генерального директора и ректора в установленном порядке, а также направление ответов в вышестоящую организацию и автору обращения;
• Организация всей деятельности отдела и работы персонала;
• Разрабатывать планы работы отдела и обеспечивать их выполнение;
• Ведение учета законов Республики Узбекистан об образовании, указов Президента, распоряжений, постановлений, постановлений Кабинета Министров, постановлений, приказов, инструкций и телеграмм Комиссии по высшему образованию, науке и инновациям, а также списка исполнения приказов Генерального директора и ректора университета;
• Формировать и контролировать регистрацию всех документов, поступивших в университет из вышестоящих организаций в установленные сроки и в установленном порядке, представление их генеральному директору и ректору для разрешения, передачу исполнителям, реализацию и снятие с контроля;
• Обеспечение оформления документов на выбытие из университета в установленном порядке;
• Ведение и контроль учета официальных бланков Университета;
• Контролировать подшивку оформленных документов в соответствующие папки согласно номенклатуре;
• Обеспечить регистрацию в установленном порядке всех приказов и распоряжений Генерального директора Университета и Ректора Университета, не связанных с деятельностью кадровой службы (прием на работу, перевод на другую работу, предоставление отпусков, наложение дисциплинарных взысканий, расторжение трудового договора, направление в командировки);
• Обеспечивает регистрацию в установленном порядке и сроки обращений физических и юридических лиц, их представление ректору для разрешения, передачу исполнителям, обеспечение исполнения и снятие с контроля;
• Все телефонограммы и письма, поступившие в университет из вышестоящих организаций, регистрируются в установленные сроки и в установленном порядке, представляются ректору для разрешения и передаются исполнителям.
• Контролировать регулярность поступления входящих документов в системные программы Job Flow Control и MF IJRO.UZ;
• Обеспечение соблюдения установленного порядка работы во всех подразделениях и структурных подразделениях Университета;
• Передача в архив готовых документов в установленном порядке и сроки;
• Проведение анализа случаев привлечения к дисциплинарной ответственности и обращений физических и юридических лиц, предоставление информации об этом генеральному директору и ректору, а также в Отдел мониторинга и контроля качества;
• - в соответствии с Постановлением Кабинета Министров № 11-10 обобщить и проанализировать ежемесячные отчеты по таблицам 1 и 2 и представить отчет по итогам каждого месяца;
• - проведение текущего (ежедневного), еженедельного и ежемесячного анализа исполнительской дисциплины;
• -Подготовка квартальных, полугодовых и годовых аналитических данных по поступившим в отдел письмам, заявлениям и электронным обращениям;
• -Регулирует и контролирует собрания сотрудников, проводимые руководством университета;
• Организация архивного дела в университете на основе требований Типового положения «О ведомственных архивах в органах государственной власти и управления, предприятиях, учреждениях и организациях Республики Узбекистан», утвержденного постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 30 октября 1999 года № 482;
• Присвоение фондовых серийных номеров коллекциям и документам, принятым в архив;
• организация и пополнение научно-информационного аппарата с учетом соответствия документов, хранящихся в архиве, научно-информационному аппарату документов, ранее переданных на хранение государством;
• Организация проведения экспертизы по определению научной и практической ценности документов, хранящихся в архиве, оказание методической помощи в проведении экспертизы ценности документов в процессе работы;
• Регистрация документов Национального архивного фонда Республики Узбекистан и их государственный учет