Ish yuritish va ijro intizomini ta’minlash boshqarmasi
•   Yuqori tashkilotlardan kelgan barcha hujjatlarni O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 12.01.1999-yildagi 12-sonli “Ijro intizomini mustahkamlash chora-tadbirlari to’g’risida”gi qarori, Vazirlar Mahkamasining 1999-yil 29-martdagi 140-sonli “O’zbekiston Respublikasi davlat hokimiyati va boshqaruv organlarida ish yuritish va ijro nazoratini tashkil etish bo’yicha normativ hujjatlarni tasdiqlash” haqidagi qarori bilan tasdiqlangan Yo’riqnomada belgilangan tartibda kirim qilinishi va hujjatlarning har bir bandini to’liq ijro etilib bosh direktor hamda rektor tomonidan nazoratdan chiqarilishini ta’minlash;
•   O’zbekiston Respublikasining “Jismoniy va yuridik shaxs-larning murojaatlarito’g’risida”gi Qonun asosida barcha turdagi murojaatlarni ro’yxatdan o’tkazish, tegishliligi bo’yicha bosh direktor hamda rektor rezolyutsiyasi bilan o’z muddatida ijro qilinishi va yuqori tashkilotga hamda murojaat muallifiga javob xatlarini jo’natilishini ta’minlash;
•   Bo’limning barcha faoliyati va xodimlar mehnatini tashkil qilish;
•   Bo’limning ish rejalarini tuzish va ularning ijrosini ta’minlash;
•   O’zbekiston Respublikasining ta’limga oid qonunlari, Prezident farmonlari, farmoyishlari, qarorlari, Vazirlar Mahkamasi-ning qarorlari, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar Hay’at qarorlari, buyruqlari, yo’riq xat va telefonogrammalarini, shuningdek, Universitet bosh direktori hamda rektori buyruqlarining ijrosi ro’yxatini qayd etib borish;
•   Universitetga yuqori tashkilotlardan kelgan barcha hujjatlarni belgilangan muddatlarda va tartibda ro’yxatga olinishi, tegishliligi bo’yicha bosh direktor hamda rektorga rezolyutsiya uchun kiritilishi, ijrochilarga yetkazilishi, ijrosining ta’minlanishi va nazoratdan chiqarilishini shakllantirish va nazorat qilish;
•   Universitetdan chiquvchi hujjatlarning belgilangan tartibda rasmiylashtirilishini ta’minlash;
•   Universitetning rasmiy blankalarining hisobini yuritish va nazorat qilish;
•   Ijro etilgan hujjatlarning nomenklatura bo’yicha tegishli yig’ma jildlarga tikib borilishini nazorat qilish;
•   Universitet bosh direktori hamda rektorining xodimlar bo’limi faoliyatiga oid (ishga qabul qilish, boshqa ishga o’tkazish, mehnat ta’tili berish, intizomiy jazo chorasi qo’llash, mehnat shartnomasini bekor qilish, xizmat safarlariga yuborish) bo’lmagan barcha buyruq va farmoyishlarni belgilangan tartibda ro’yxatga olinishini nazorat qilishni ta’minlash;
•   Jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlarini belgilangan tartib va muddatlarda ro’yxatga olinishi, rektorga rezolyutsiya uchun kiritilishi, ijrochilarga yetkazilishi, ijrosining ta’minlanishi va nazoratdan chiqarilishini ta’minlash;
•   Universitetga yuqori tashkilotlardan kelgan barcha telefonogramma va xatlarning belgilangan muddatlarda va tartibda ro’yxatga olinishi, rektorga rezolyutsiya uchun kiritilishi, ijrochilarga yetkazilishi,
•   Kelayotgan hujjatlarni muntazam Job Flow Control va MF IJRO.UZ tizimli dasturga kiritib borilishini nazorat qilish;
•   Universitetning barcha bo’limlari va tarkibiy tuzilmalarida ish yuritish tartibiga rioya qilinishini ta’minlash;
•   Ish yuritishda tugallangan hujjatlarni belgilangan tartib va muddatlarda arxivga topshirishni amalga oshirish;
•   Ijro intizomi va jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlarning tahlilini yuritish, bu haqida bosh direktor hamda rektorga, shuningdek, monitoring va sifat nazorati bo’limiga ma’lumotlar taqdim qilish;
•   -Vazirlar Mahkamasining 11-10-sonli Tartibiga muvofiq 1-,2-jadvallar bo’yicha har oylik hisobotlarini umumlashtirish, tahlil qiladi va har oy yakuni bo’yicha hisobot taqdim etib borish;
•   - ijro intizomining joriy (har kunlik), haftalik va har oylik tahlilini olib borish;
•   -bo’limga kelib tushgan xat, arizalar va elektron murojaatlar bo’yicha chorak, yarim yillik, yillik tahliliy ma’lumotlarni tayyorlash;
•   -Universitet rahbariyati tomonidan o’tkaziladigan apparat yig’ilishlarini rasmiylashtiradi va monitoringini yuritadi;
•   Universitetda arxiv ishlarini Vazirlar Mahkamasining 1999-yil 30-oktabrdagi 482-son qarori bilan tasdiqlangan “O’zbekiston Respublikasi Davlat hokimiyati va boshqaruvi organlari, korxona-lar, muassasalar va tashkilotlardagi idoraviy Arxiv to’g’risida”gi namunaviy nizom talablari asosida tashkil qilish;
•   Arxivga qabul qilingan yig’majildlar va hujjatlarga fond tartib raqamlarini berish;
•   Arxivda saqlanayotgan hujjatlarga ilgari davlat tomonidan saqlashga topshirilgan hujjatlarning ilmiy ma’lumot apparati bilan izchilligini hisobga olgan holda ilmiy ma’lumot apparatini tashkil qilish va to’ldirib borish;
•   Arxivda saqlanayotgan hujjatlarning ilmiy va amaliy qimmatini aniqlash uchun ekspertiza qilishni tashkil etish, ish yuritish jarayonida hujjatlar qimmatini ekspertiza qilishda uslubiy yordam ko’rsatish;
•   O’zbekiston Respublikasi Milliy arxiv fondi hujjatlarini ro’yxatdan o’tkazish va ularning davlat hisobini yuritishni tashkil etish uchun zarur bo’lgan hujjatlarni O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi “O’zarxiv” agentligi organlari va muassasalariga taqdim etadi hamda arxivda saqlanayotgan hujjatlarning idoraviy saqlanishi to’g’risida tasdiqlangan statistik shakllar bo’yicha ma’lumotlar beradi;
•   Universitetning tarkibiy bo’linmalar yig’majildlarining to’g’ri shakllantirilishini va rasmiylashtirilishini nazorat qilish, yig’majildlar ro’yxatini tuzishda ishtirok etish;
•   Hujjatlardan foydalanishni tashkil qilish va belgilangan tartibda manfaatdor tashkilotlarga, fuqarolarga ma’lumotnomalar, hujjatlardan ko’chirmalar va nusxalar berish;
•   Universitet xodimlariga hujjatlar bilan ishlashni tashkil qilish va arxiv ishi masalalariga doir maslahatlar berish;
•   Doimiy va vaqtincha saqlanadigan hujjatlarni ajratish;
•   Arxiv xonalarini tegishli yong’inga qarshi ahvolda saqlash, yorug’lik tushishini, issiqlik tizimini, aloqa vositalarini kuzatish;
•   Yig’ma jildlar nomenklaturasini ishlab chiqishda qatnashish, ish yuritish bo’yicha tugallangan hujjatlarni arxivga topshirilishini nazorat qilish, belgilangan hisobotni o’z vaqtida topshirish, ish yuritish yo’riqnomasini ishlab chiqish;
•   DAK hujjatlarini, testdan yiqilgan abituriyentlarning hujjatlarini qabul qilish;
•   Bo’lim boshlig’ining qonuniy topshirig’ini o’z vaqtida bajarish;
•   Axborot kommunikatsiya texnologiyalarini puxta bilish;
•   Universitet ichki tartib-qoidalari, Odob-axloq qoidalari va kiyinish madaniyati talablariga rioya qilish;

Office of Records Management and Enforcement of Performing Discipline
• Ensure that all documents received from higher organizations are submitted in the manner prescribed by the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated 12.01.1999 No. 12 "On measures to strengthen executive discipline", the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated March 29, 1999 No. 140 "On approval of regulatory documents on the organization of administrative and economic control in state authorities and management of the Republic of Uzbekistan", as well as full execution and removal from control of each point of documents by the General Director and the Rector;
• Register all types of appeals in accordance with the Law of the Republic of Uzbekistan "On appeals of individuals and legal entities", ensure their timely registration by a resolution of the General Director and the Rector in the prescribed manner, as well as sending responses to the higher organization and the author of the appeal;
• Organize all activities of the department and staff work;
• Develop work plans for the department and ensure their implementation;
• Maintaining records of the laws of the Republic of Uzbekistan on education, decrees of the President, orders, decrees, resolutions of the Cabinet of Ministers, decrees, orders, instructions and telegrams of the Commission on Higher Education, Science and Innovation, as well as the list of execution of orders of the General Director and the Rector of the University;
• Generate and control the registration of all documents received by the University from higher organizations within the established timeframes and in the established manner, submitting them to the General Director and the Rector for approval, transferring them to executors, implementing and removing them from control;
• Ensuring the execution of documents for leaving the University in the established manner;
• Maintaining and controlling records of official forms of the University;
• Control the filing of completed documents in the appropriate folders according to the nomenclature;
• Ensure registration in accordance with the established procedure of all orders and instructions of the General Director of the University and the Rector of the University that are not related to the activities of the HR department (hiring, transfer to another job, granting vacations, imposing disciplinary sanctions, terminating an employment contract, sending on business trips);
• Ensures registration in accordance with the established procedure and deadlines of appeals from individuals and legal entities, their submission to the Rector for approval, transfer to executors, ensuring execution and removal from control;
• All telephone messages and letters received by the University from higher organizations are registered within the established deadlines and in the established manner, submitted to the Rector for approval and transferred to executors.
• Monitor the regularity of receipt of incoming documents in the Job Flow Control and MF IJRO.UZ system programs;
• Ensuring compliance with the established work procedure in all divisions and structural divisions of the University;
• Transfer of completed documents to the archive in accordance with the established procedure and deadlines;
• Conducting an analysis of cases of bringing to disciplinary responsibility and appeals of individuals and legal entities, providing information about this to the CEO and the Rector, as well as to the Department of Monitoring and Quality Control;
• - in accordance with the Resolution of the Cabinet of Ministers No. 11-10, summarize and analyze monthly reports on tables 1 and 2 and submit a report on the results of each month;
• - conducting current (daily), weekly and monthly analysis of executive discipline;
• -Preparing quarterly, semi-annual and annual analytical data on letters, applications and electronic appeals received by the department;
• -Regulates and controls employee meetings held by the university management;
• Deep knowledge in the field of information and communication technologies;
• Organization of archival affairs at the university based on the requirements of the Model Regulation "On departmental archives in state authorities and administration bodies, enterprises, institutions and organizations of the Republic of Uzbekistan", approved by the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated October 30, 1999 No. 482;
• Assignment of stock serial numbers to collections and documents accepted into the archive;
• Organization and replenishment of the scientific information apparatus, taking into account the compliance of documents stored in the archive, the scientific information apparatus of documents previously transferred for storage by the state;
• Organization of the examination to determine the scientific and practical value of documents stored in the archive, provision of methodological assistance in conducting an examination of the value of documents in the process of work;
• Registration of documents of the National Archival Fund of the Republic of Uzbekistan and their state registration