YOSHLAR BILAN UCHRASHUV: MUHIM MASALALAR MUHOKAMASI
“Navoiy innovatsiyalar universiteti”da talaba-yoshlar bilan samimiy uchrashuv tashkil etildi. Mazkur uchrashuvda Respublika Yoshlar ishlari agentligi vakili I. Matlamov, O‘zbekiston Yoshlar ittifoqi Navoiy viloyat kengashi raisi J. Jumayev, Navoiy viloyati Yoshlar ishlari boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i A. Yashinov, shuningdek, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar boshqarmasi innovatsion rivojlanish bo‘limi boshlig‘i D. Bobomurodov ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida mas’ul vakillar talaba-yoshlarning huquq va manfaatlari, bandlik, tadbirkorlik hamda shaxsiy rivojlanish yo‘nalishlarida duch kelayotgan muammolarini tinglashdi. Yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilish imkoniyatiga ega bo‘ldi.
Samimiy va do‘stona muhitda o‘tgan muloqot davomida yoshlar uchun yaratilgan bugungi imkoniyatlar, innovatsion rivojlanish istiqbollari hamda muvaffaqiyatga erishishning asosiy omillari haqida fikr yuritildi.
Mas’ul shaxslar yoshlarga o‘z maqsadlariga erishish yo‘lida muhim ko‘rsatmalar va amaliy tavsiyalar berishdi.Mazkur uchrashuv yoshlar uchun nafaqat dolzarb masalalarni muhokama qilish, balki kelajak rejalarini shakllantirishda muhim turtki bo‘ldi.

MEETING WITH YOUTH: DISCUSSION OF IMPORTANT ISSUES
A cordial meeting with students was organized at the “Navoi Innovation University”. The meeting was attended by the representative of the Republican Agency for Youth Affairs I. Matlamov, the Chairman of the Navoi Regional Council of the Youth Union of Uzbekistan J. Jumayev, the Head of the Department of Youth Affairs of Navoi Region A. Yashinov, as well as the Head of the Department of Innovation Development of the Department of Higher Education, Science and Innovation D. Bobomurodov.
During the meeting, the responsible representatives listened to the problems faced by students and youth in the areas of their rights and interests, employment, entrepreneurship and personal development. The young people had the opportunity to ask questions of interest to them.
During the conversation, which took place in a cordial and friendly atmosphere, the current opportunities created for young people, the prospects for innovative development and the main factors for achieving success were discussed.
The responsible persons gave the young people important instructions and practical recommendations on how to achieve their goals.This meeting was an important impetus for the young people not only to discuss current issues, but also to formulate plans for the future.