Navoiy innovatsiyalar universitetida an’anaviy tarzda o‘tkazib kelinayotgan sport musobaqalarining joriy yilgi dasturidan joy olgan shaxmat va shashka bellashuvlari 6-yanvar kuni bo‘lib o‘tdi. Ushbu musobaqalarda universitet professor-o‘qituvchilari va ishchi-xodimlari ishtirok etdi.
Shaxmat yo‘nalishida 22 nafar ishtirokchi, shashka yo‘nalishida esa 25 nafar ishchi-xodim bahslashdi. Shashka musobaqasida qatnashganlar orasida 14 nafar xotin-qizlar ham ishtirok etdi.
Musobaqa yakunlari quyidagicha:
Shaxmat bo‘yicha (erkaklar o‘rtasida):
1-o‘rin – Muhammad Avazov
2-o‘rin – Doniyor Baxtiyorov
3-o‘rin – Alijon Ergashev
Shashka bo‘yicha:
1-o‘rin – Aziz Shomurodov
2-o‘rin – Elnur Abdualimov
3-o‘rin – Laziz Nematov
Ayollar o‘rtasida (shashka yo‘nalishi):
1-o‘rin – Safarova Nigora
2-o‘rin – Kamolova Umida
3-o‘rin – Rabbimova Rohila
Musobaqa qizg‘in bahs va muhokamalarga boy tarzda o‘tkazilib, ishtirokchilar zehni va aql-idrokini sinovdan o‘tkazdi.

В Навоийском инновационном университете прошли
6 января состоялись соревнования по шахматам и шашкам, которые входят в программу спортивных соревнований этого года, традиционно проводимых в Навоийском инновационном университете. В этих соревнованиях приняли участие профессора, преподаватели и сотрудники университета.
22 участника соревновались в шахматах, а 25 сотрудников соревновались в шашках. В соревнованиях по шашкам также приняли участие 14 женщин.
Результаты конкурса следующие:
В шахматах (мужчины):
1 место – Мухаммад Авазов
2 место – Даниёр Бахтияров
3 место – Алиджон Эргашев
В шашках:
1 место – Азиз Шомуродов
2 место – Эльнур Абдуалимов
3 место – Лазиз Нематов
Женщины (шашки):
1 место – Сафарова Нигора
2 место – Камолова Умида
3 место – Раббимова Рохила
Соревнование было наполнено жаркими дебатами и обсуждениями, проверяющими ум и интеллект участников.